Kokosový cukr

Pro zdravější sladkosti - kokosový cukr od JANKA. Přirozená sladkost s dopravou zdarma při nákupu nad 1 500 Kč.

2 položek celkem

Cena

120309
1120309

Hmotnost

Ingredience

Položek k zobrazení: 2
kokosovy cukr cokoladovna janek
309 Kč / ks

JANEK vám to pořádně osladí. 

675
kokosovy cukr indonesie cokoladovna janek.jpg
120 Kč / ks

JANEK vám to pořádně osladí. 

674

Kokosový cukr

Nízký glykemický index, vysoký chuťový standard. Oslaďte si život mízou z květů kokosových palem. JANEK tak sladí taky. A je to znát. 

Oslaďte si život zase trochu jinak

V čem je kokosový cukr jiný? Sladí o něco méně než běžný cukr – nejčastěji se přirovnává k třtinovému. Je přírodní, takže jeho sladivost se může kus od kusu mírně lišit. Záleží na tom, kde palmy rostly, jak dlouho se cukr připravoval nebo jak moc zrovna pršelo. V chuti můžete cítit jemné stopy karamelu, což je lahoda. 

Jak se kokosový cukr připravuje?

Abychom to zjistili, musíme se vrátit zpátky na stromy. Přesněji na kokosové palmy. Kokosová míza ze získává z květů, které se naříznou a tuhle tekutou sladkou tekutinu produkují. Přebytečná voda z mízy se za stálé teploty vypaří a zbylý syrup se nechá lehce zkaramelizovat. Tím vznikne typicky hnědá barva. Tenhle "karamel" se pak usuší a zabalí. No a pak už se s ním jen sladí. 

TIP: Oslovte své chuťové buňky s naší unikátní selekcí čokoládových specialit! Vyzkoušejte třeba arašídovou čokoládufenyklovou čokoláduchilli čokoládu nebo delikátní nugátovou čokoláduOsobně nás můžete navštívit v JANKOVO prodejně v Praze nebo zakoupit naše produkty v jedné ze stovek partnerských prodejen.