Příběh JANKA z Uherského Brodu

Na řeči nás neužije. Tak nějak za nás radši necháváme mluvit tabulky. Hlavně ty čokoládové. Ale víme, že představit se sluší.

2023

2019

Tak tedy – od roku 2015 jsme oficiálně čokoládovnou. Českou, poctivou a domácí. To znamená, že si u nás všechno tvoříme sami. Že si pečlivě vybíráme jen ty nejkvalitnější suroviny a že to od nás pak tak nějak líp chutná. 

Není nás moc, ale zvládáme toho až až. Od těch nejdrobnějších pralinek po hromady firemních čokolád na zakázku. Hořké, mléčné, s ovocem i solí. Různé, ale pro nás vlastně pořád stejné. Nerozlišujeme co, s čím a pro koho. Děláme jediné. Děláme totiž čokoládu bez výmluv.

cokoladovna-janek-2022

Hlavní JANKOVY tváře

Vlastimil Urbanec

vlastimil

Hlava, v které se to všechno tenkrát zrodilo. Stačily tři týdny v nizozemské čokoládovně a měl jasno. Český trh potřebuje trochu rozdmýchat. Zpražit. Dodnes strávil tisíce hodin ponořený v čokoládě. Přebíral, ochutnával, učil se. A díky tomu se stal skutečným mistrem svého řemesla. Ty nejkvalitnější kakaové boby nejen precizně vybere, ale taky bezchybně zpracuje. Veškerá naše čokoláda tak nese právě jeho rukopis. A myšlenku.

Aneta Durďáková

aneta_d

Náš čokoládový jemnocit a bystroočko. Spojuje kreativitu s precizností a sebemenší detail je pro ni obrovsky důležitý. Proto má vždycky poslední slovo. Hlavně když se řeší, jak ty naše čokolády budou vypadat. A naše pralinky a lanýže? Ty se rodí právě v její hlavě. A taky pod jejíma rukama. Každý kousek je díky tomu unikát. Chutí i designem.

Václav Durďák

vasek_d

Tak trochu kalkulačka, tak trochu manažer. Nekonečná studnice nápadů a taky ten, co nakonec stojí za jejich realizací. Bez něj by se žulové kameny našeho melanžéru snad už ani neroztočily. Zkrátka se stará o to, aby se zbytek týmu mohl v klidu starat o čokoládu.

Michal Smělík

michal_1

Naše hlavní spojka se světem. Přesně ví, kdy kam poslat jakou tabulku. Pokud přijdete do nějakého obchůdku a zavoní tam naše čokoláda, tak je to právě jeho zásluha. 

 

Za ty roky jsme naše čokolády vyvezli všude možně