Jaké složení má mít bílá čokoláda

Hlavně krátké. Ani tady se žádné překvapení nekoná. Opakujeme to sice pořád, ale tak to prostě u kvalitní čokolády je. Pozor ale, bílá čokoláda není jen jakási odbarvená hmota. Nebo snad jen směs toho, co zbylo při výrobě. 

Bílá čokoláda

 V jednoduchosti je krása

… jak by řekl klasik. A my vlastně taky. Když jsou totiž kvalitní vstupní suroviny, není jich potřeba moc. 

  • Kakaové máslo je základem. Bez něj to nejde. A když jde, tak ruce pryč. Nejcennější složka kakaového bobu se totiž často nahrazuje. No a taková čokoláda pak za moc nestojí.

  • Cukr, protože život si je prostě potřeba osladit. Bez něj by navíc bílá čokoláda postrádala svoji typicky sladkou chuť. 

  • Sušené mléko spojuje všechny chutě a dodává vláčnost. Třeba my používáme výhradně kvalitní plnotučné mléko. Čokoláda je díky němu dokonale jemná a rozplývá se na jazyku.

  • Pravá vanilka čokoládu nádherně provoní. V kvalitní bílé čokoládě byste neměli najít nic jiného než zrníčka pravé voňavé vanilky. Žádná umělá aromata. To u nás nevedeme.

  • Sojový lecitin je taková enigma. Někdo ho zatracuje, jiným nevadí. Díky němu čokoláda získává svou typickou konzistenci a zvládá větší teplotní rozdíly. Ve výrobku je ho v podstatě zanedbatelné množství a chuť nijak neovlivňuje. 

Ale fantazii se meze nekladou

I proto nás naše práce pořád tak baví. Objevujeme kombinace, které třeba nemusí dávat na první pohled smysl. Ale na první ochutnání jo. Taková bílá čokoláda s chilli nebo pepřem je úplně neskutečná. 

Bílá čokoláda s chilli   Bílá čokoláda s pepřem

Hlavní je, že jde stále o kvalitní ingredience. Vždyť už to znáte. Žádné aromata, žádné esence. 

Jak si vybrat tu pravou?

Je to lehké. Nenechte se šidit. A jestli si pořád nebudete jisti, mrkněte na složení.

  • Kvalitní čokoláda není nikdy vážně bílá. Proto si vždy vybírejte tabulky krémovějších barev. Vždyť hlavní složkou je kakaové máslo. Bílá čokoláda by tak měla mít právě jeho odstín. I bez barviv!

  • Kakaové máslo musí být ve složení vždy na prvním místě. Pozor tak na jeho náhrady. Ono je totiž fakt cenné. Takže jakmile se dočtete něco o palmovém, slunečnicovém nebo jakémkoliv jiném oleji, neberte to. 

Je bílá čokoláda opravdu čokoládou?

Jo, je. Jakože se JANEK jmenujeme. Vždyť jeho hlavní složka je kakaové máslo, které pochází z kakaového bobu. Navíc se připravuje v podstatě stejně jako ostatní druhy. Vyberou se kvalitní boby, oddělí se prášek od kakaového másla a to pak projde melanžérem. Ale dost už psaní. Jdeme radši ochutnávat. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení